Ørn har lange og gode tradisjoner med å stille med mange lag på Danacup i Hjørring som er verdens mest internasjonale fotballturnering med lag fra 45 land. I fjor deltok seks Ørnlag, mens i år er hele ni lag klare, av dem tre jentelag. Jenter14 er balnt lagene som starter turneringa, med første kamp tirsdag 24. juli kl. 07.30.

I tillegg til kampene som spilles på flotte gressbaner, består Danacup av mye mer. Det er utvikling av vennskap, overnatting i klasserom der lufta til tider ikke egner seg for sarte neser, kikking på jenter/gutter fra andre klubber og land, innkjøp av fotballutstyr og mye mer.

Det er åpningsseremoni mandag 23. juli og grunnspill tirsdag og onsdag. Finalespillet foregår torsdag og fredag, og de fleste finalene spilles på lørdag.

Det er seks guttelag som deltar fra Ørn i år, det er Gutter16 (eller Boys16), Gutter15, to Gutter14, Gutter 13, Gutter12, samt Jenter14, Jenter13 og Jenter12.
Borre stiller med fire lag og Åsgårdstrand med to lag.

Også i årets Danacup vil vi prøve å holde Ørninteresserte oppdatert om hvordan det går med de ulike Ørnlagene, så følg med på Ørn Hortens Facebookside.

Kampoversikt
Under finner du en oversikt over alle kampene til lokale lag i grunnspillet.
I venstre kolonne betyr G14-04 Girls14, pulje 14, mens B12-17 er Boys14, pulje 17.

I vedlegget nederst har vi laget en oversikt over Ørns og de andre lokale lagenes kamper i sluttspillet, avhengig av resultatet i puljespillet.
Vi har også lagt ved kampiversikten for gruppespillet i Word-format.

TIRSDAG

Kampnr

Kl.

Anlegg

Bane

Klubb 1

Klubb 2

G14-04-2

07:30

HI

12

Ørn Horten

Nord SK

B12-17-2

09:10

Fremparken

26

Ørn Horten

Skibsby-Højene 1

G13-02-2

09:10

Bjergby

64

Ørn Horten

Lyon Fotballakademi

B15-20-2

09:30

Lundergård

51

Kråkerøy 

Borre 1

B17-04-2

10:30

Bjergby

63

Madla 

Åsgårdstrand 1

G15-10-2

10:30

Tårs

73

Kvaløya 

Borre 1

B14-05-2

10:50

Lundergård

53

Ørn Horten 1

Sandved IL

B16-02-2

11:30

Kunstgresset

28

Ørn Horten

Hinna IL FB

B15-30-2

13:30

Højene

33

Ørn Horten

Team Horne-Hirtshals

B15-21-2

15:30

Højene

37

Råde 1

Borre 2

G15-11-2

15:30

Lundergård

51

Bagterp  

Borre 2

B13-13-2

15:50

HI

13

Ørn Horten

Hakadal IL

B17-05-2

16:30

Højene

32

Vidar 1

Åsgårdstrand 2

G12-05-2

16:40

Fremparken

25

Ørn Horten

AaB

B12-17-3

17:30

Gymnasiet

8

Ørn Horten

Apensen-Harsefeld 1

B15-20-3

17:30

Fremparken

22

Lyngbø 2

Borre 1

B14-05-4

18:20

Tekn skole

19

Ørn Horten 1

All Stars Mexico

B14-03-2

18:20

Lundergård

53

Ørn Horten 2

Nord SK 2

G14-04-4

18:20

Bjergby

64

Ørn Horten

Richmond Park 1

B17-04-4

18:30

Højene

32

AYSO 

Åsgårdstrand 1

G13-02-3

19:10

Højene

35

Ørn Horten

Nittedal IL

G15-10-3

19:30

Højene

37

Djerv 1919 

Borre 1

B16-02-4

19:30

Højene

39

Ørn Horten

Ushauri Spoti

ONSDAG

Kampnr

Kl.

Anlegg

Bane

Klubb 1

Klubb 2

B15-30-3

08:30

Fremparken

23

Ørn Horten

Skudenes UIL

B14-03-4

09:10

HI

13

Ørn Horten 2

Pequeninos do Jockey

B17-05-4

10:30

Kunstgresset

28

ESPA 

Åsgårdstrand 2

B13-13-3

10:50

Astrup

101

Ørn Horten

Hinna IL 1

G15-11-3

11:30

Fremparken

21

Stord  

Borre 2

B15-21-3

11:30

Fremparken

27

Nymark 

Borre 2

G13-02-5

11:40

Firmasporten

6

Ørn Horten

AaB

G12-05-3

11:40

Gymnasiet

8

Ørn Horten

Westerstede FSV

B17-04-6

12:30

HI

17

Fjärås  

Åsgårdstrand 1

B15-20-5

12:30

Højene

39

Stadtlohn Sus 

Borre 1

G14-04-6

12:30

Lundergård

53

Ørn Horten

Arna-Bjørnar IL

B12-17-5

15:00

Fortuna

2

Ørn Horten

HB 3

B14-05-6

15:00

Bjergby

64

Ørn Horten 1

Fana IL 2

G15-10-5

15:30

Fremparken

21

Astor  

Borre 1

B16-02-6

16:30

Fremparken

27

Ørn Horten

HIF-Stein

B14-03-6

17:30

Astrup

103

Ørn Horten 2

Bjarg 3

B15-30-5

18:30

Bjergby

62

Ørn Horten

Vänersborg

B17-05-6

18:30

Tornby

93

Onsala  

Åsgårdstrand 2

G15-11-5

19:30

Tårs

73

Flatås

Borre 2

B15-21-5

20:30

Tårs

73

GOF 

Borre 2

G12-05-5

20:50

Firmasporten

7

Ørn Horten

HB 2

B13-13-5

20:50

Lundergård

52

Ørn Horten

Büchen-Siebeneichene