Ørn har lange og gode tradisjoner med å stille med mange lag på Danacup i Hjørring. I år er det seks Ørn lag som deltar i verdens mest internasjonale fotballturnering.

I tillegg til kampene som spilles på flotte gressbaner, består Danacup av mye mer. Det er utvikling av vennskap, overnatting i klasserom der lufta til tider ikke egner seg for sarte neser, kikking på jenter/gutter fra andre klubber og land, innkjøp av fotballutstyr og mye mer. 

Åpningsseremoni ble avholdt mandag 24. juli og grunnspill tirsdag og onsdag. Finalespillet foregår torsdag og fredag, og de fleste finalene spilles på lørdag. 

Det er kun guttelag som deltar fra Ørn i år, det er ett Gutter 5, eller B15 (for Boys), to Gutter 14-lag, to Gutter 13-lag og ett Gutter 11-lag.

Borre stiller med tre lag, Åsgårdstrand med to, og Borre/Åsgårdstrand og Åsgårdstrand/Skoppum har hvert sitt samarbeidslag. 

Under finner du en oversikt over alle kampene til lokale lag i grunnspillet.
I venstre kolonne betyr B14-31 Gutter 14, pulje 31, mens G14-06 er Jenter 14, pulje 6.

TIRSDAG

Kamp Nr

Kl.

Anlegg

Bane

Klubb 1

Klubb 2

B14-31-1

08:30

Astrup

101

Borre  

Lunds 3

B14-06-2

09:10

HI

12

Ørn Horten 2

Fana 2

B15-25-1

09:30

Bjergby

62

Ørn Horten  

Selånger 2

G14-06-1

10:30

HI

16

Borre 2

Kalmar  

G14-05-1

10:50

Tårs

74

Borre 1

Buchholzer  

B13-02-2

10:50

Lundergård

53

Ørn Horten 1

Sandnes Ulf 1

B11-08-2

12:30

Fremparken

25

Ørn Horten  

Hjørring 2

B13-03-2

13:20

Lundergård

53

Ørn Horten 2

Sandnes Ulf 2

B14-05-2

14:10

HI

11

Ørn Horten 1

Bjarg 3

B14-07-2

15:00

Bjergby

64

Åsgårdstr.-Skoppum 

Bjarg 1

B16-21-1

15:30

Bjergby

62

Åsgårdstrand 1

Bærum  

B16-22-1

15:30

Højene

32

Åsgårdstrand 2

Driv 

B17-08-1

16:30

Astrup

101

Borre-Åsgårdstr. 

Krapkowice  

B14-31-3

17:30

Bagterp

43

Borre  

Madla 3

B13-02-3

18:20

HI

11

Ørn Horten 1

Kongsten  

B15-25-3

18:30

Højene

31

Ørn Horten 

Arna-Bjørnar 1

B14-06-3

19:10

Hirtshals

82

Ørn Horten 2

Øvrevoll Hosle 1

G14-05-3

20:00

Tekn skole

19

Borre 1

Madla 

B14-05-4

20:00

HI

13

Ørn Horten 1

Lyn  

G14-06-3

20:30

Tårs

71

Borre 2

Midtbygden 

 ONSDAG

Kamp Nr

Kl.

Anlegg

Bane

Klubb 1

Klubb2

B14-05-6

07:30

HI

12

Ørn Horten 1

Skibsby-Højene 2

B11-08-3

09:10

Gymnasiet

9

Ørn Horten  

Buchholzer  

B13-03-3

09:10

HI

11

Ørn Horten 2

Råde 

B14-07-3

09:10

Højene

35

Åsgårdstr.-Skoppum 

Øvrevoll Hosle 2

B17-08-3

09:30

Bagterp

45

Borre-Åsgårdstrand 

Fana 

B16-22-3

10:30

Fremparken

23

Åsgårdstrand 2

Fana 1

B16-21-3

10:30

Højene

33

Åsgårdstrand 1

Loddefjord 

B15-25-6

11:30

HI

17

Ørn Horten   

Olderskog 

B14-06-5

13:20

Lundergård

52

Ørn Horten 2

La Academia  

B14-31-6

14:30

Kunstgresset

28

Borre  

Oppdal 

B13-02-5

15:00

Hirtshals

82

Ørn Horten 1

Hípica Campinas 

G14-06-6

15:30

Højene

36

Borre 2

Volda  

G14-05-6

15:50

HI

12

Borre 1

Voss 2

B14-07-5

16:40

Fortuna 

2

Åsgårdstr.-Skoppum 

Intercups 

B17-08-6

17:30

Fremparken

22

Borre-Åsgårdstrand 

Bjergby-Mygdal  

B16-21-6

17:30

HI

17

Åsgårdstrand 1

Steinkjer 2

B13-03-5

18:20

Hirtshals

82

Ørn Horten 2

Honolulu Bulls  

B11-08-5

18:20

Firmasporten

5

Ørn Horten  

Pärnu Jalgpalliklubi 

B14-05-9

19:10

Tårs

74

Ørn Horten 1

Pequeninos do Jockey 

B16-22-6

20:30

Bjergby

63

Åsgårdstrand 2

Sverresborg